Värmlandslägret 2011 - Degerfors Orienteringsklubb - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Värmlandslägret 2011


Resultat från teknikträningen lördag 28 maj, förmiddagen:

 

Bilder hittar du här.

 

Sträcktider i winsplit hittar du här.

 

Sträcktider inklusive gafflade kontroller hittar du här (textfil).

 

Vit  (5)       2470 m                     

    1 Matilda Jernelöv        OK Djerf                     29:17
    2 Elin Lindberg             OK Djerf                     30:26
    3 Arvid Johansson        Västvärmlands OK      37:11
    4 Vilma Jonsson           IK Vikings OK             39:12
    5 Kalle Karlgren          OK Djerf                     45:57

 

Gul  (30)      3140 m                     

    1 Olof Skoglund            Kils OK                       29:09
    2 Linda Gustafsson        OK Tyr                        29:14
    3 Stina Lindberg            OK Djerf                     29:22
    4 Jonathan Uller            Kils OK                       30:20
    5 Hannes Bergenfur        OK Älgen                   30:24
    6 Marcus Pettersson       IK Vikings OK             32:22
    7 Erik Eriksson               OK Älgen                   35:03
    8 Amanda Mellerdahl       Kils OK                     35:04
    9 Madelene Salomonsso n  OK Älgen                35:06
   10 Petter Gunnarsson        OK Älgen                 35:07
   11 Elin Linnman                 Lustens OK              35:37
   12 Albin Ekelund-Carlsson  IK Vikings OK          36:18
   13 Adrian Lundberg         IK Vikings OK            36:27
   14 Erica Olsson               OK Djerf                   37:39
   15 Lina Jernberg            Kristinehamns OK        37:46
   16 Simon Rönningen      Kristinehamns OK       40:14
   17 Nial Simes                OK Tyr                       40:16
   18 Malin Berg              IK Vikings OK               41:34
   19 Frida Lindqvist         IK Vikings OK               41:48
   20 Eric Campbell           Lustens OK                 43:57
   21 Felicia Pettersson      IK Vikings OK              44:33
   22 Frida Johansson         OK Djerf                    45:27
   23 Rebecka Salenbäck       Kristinehamns OK    47:04
   24 Sanna Fredriksson       Degerfors OK           50:19
   25 Cassandra Sundström     Degerfors OK        50:23
   26 Hugo Linnman              Lustens OK              51:48

      Lukas Olm                 Kils OK                    ej start
      Elin Larsson               IK Vikings OK           ej start
      Johanna Larsson         IK Vikings OK          ej start
      Maja Welander           OK Djerf                  ej start

 

Orange  (20)   3450 m                     

    1 David Risberg             Skattkärrs IF              32:10
    2 Robin Svennberg         Degerfors OK             39:18
    3 Pontus Kullin               OK Tyr                       39:56
    4 Egil Simes                  OK Tyr                       43:26
    5 Kajsa Johansson         Skattkärrs IF               45:04
    5 Louise Winqvist           OK Djerf                     45:04
    7 Sara Gunnarsson         OK Älgen                    46:21
    8 Jesper Lindh               OK Älgen                     51:44
    9 Erik Gillberg               Västvärmlands OK       51:46
   10 Simon Lundberg         IK Vikings OK             51:54
   11 Erica Ahlqvist             OK Tyr                       52:20
   12 Max Wunder              Degerfors OK              54:31
   13 Johan Nilsson            Degerfors OK              54:35
   14 Fredrik Wunder         Degerfors OK               54:37
   15 Elin Johansson          Skattkärrs IF                54:45
   16 Lars Brander            Västvärmlands OK      1:11:19
   17 Jonathan Moen          IK Vikings OK            1:21:50

      Linnea Bryngelsson      OK Djerf                    Felst.
      Måns Olm                   Kils OK                       ej start
      Elias Landfors             Lustens OK                 ej start

 

Violett  (10)  5300 m                     

    1 Filip Jacobsson         Degerfors OK             46:17
    2 Tom Campbell         Lustens OK                 46:50
    3 Johan Gustafsson     OK Tyr                       54:40
    4 Erik Simes               OK Tyr                       55:00
    5 Oskar Johansson     Västvärmlands OK       55:09
    6 Linnea Landfors       Lustens OK                 59:06
    7 Magnus Brander      Västvärmlands OK       59:11
    8 Ebba Ekman            Lustens OK              1:06:21
    9 Jan Dalheimer         IK Vikings OK          1:20:35

      Cecilia Boman          Lustens OK                ej start

 

Uppdaterad: 07 JUN 2016 21:11
Skribent: Lars Broström

 

Degerfors OK

bildgalleri

Kamera2

 

 

Degerfors OK´s
Digitala Kartpärm

book

Eventor



  Våra sponsorer:


  


 

viarrangerar-liten_banner 


 


 


 

 


 

 

 


 

 

 


Postadress:
Degerfors OK - Orientering
Lars Broström, Götvägen 22
69332 Degerfors

Kontakt:
Tel: +58643731
E-post: This is a mailto link

Se all info